Vrátit dílny na základní školy je jednou z aktivit čtyřletého projektu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a pražského Magistrátu. Cílem je podpora odborné výuky v pražských školách. Hospodářská komora hl.m.Prahy je partnerem a hlavním organizátorem všech aktivit. Polytechnická učebna ve školním autoservisu v Libuši, což je pobočka Střední školy automobilní a informatiky ve Weilově ulici, chce svým vybavením umožnit dětem ze základních škol tohoto regionu, zažít manuální práci.
Polytechnickým hnízdem je projektovou terminologií nazvána třída, ve které jsou místo lavic rozmístěny dílenské stoly s ponky a šuplíky plnými kladívek, hoblíků, pilek, šroubováků a kombinaček. Výuka mechaniky pod dohledem odborného učitele dané střední školy je připravena pro děti z druhého stupně základních škol. V rámci dvou výukových hodin si mohou zkusit práci se dřevem a plechem. Mohou vyrobit stojánek na ubrousky či na mobilní telefon a další drobné předměty. Použitím nářadí si osahají řemeslo a to, co si vyrobí, přinesou domů ukázat rodičům. Jak podotkl Milan Vorel, ředitel školy: „Velkým lákadlem těchto moderně vybavených prostor je i robotická stavebnice VEX ze které sestrojí vozítko na dálkové ovládání. Pokud se jim ztratí či rozbije nějaký dílek, mohou ho vytisknout na 3D tiskárně“. Na velkoplošné interaktivní tabuli se děti učí rozeznávat jednotlivé parametry dílenských výkresů. Předseda představenstva pražské komory, Roman Pommer doplňuje: „To všechno má za cíl jediné – přilákat pozornost těchto žáků k technické výuce. Seznámit je s prostředím specifické střední školy, představit jim mistry odborného výcviku a zaujmout něčím, co zcela mění pojetí řemesla v tradičním slova smyslu a může je motivovat k dalšímu studiu“. Radní Lenka Koudelková (městská část Praha Libuš), odpovědná za školství v regionu, velmi pozitivně vnímá obsah projektu IKAP a jeho ambici zvýšit podíl žáků ke studiu tradičních učebních oborů. Jak řekla: „ Beru si za úkol představit tuto možnost dílenské výuky ředitelům základních škol u nás na Libuši a chci, aby sem děti posílali a výuku zařadili do rozvrhu“.
V rámci projektu IKAP pokračuje stavba Center interaktivní výuky, probíhají oborově zaměřené TOPkempy ve firmách, do školek a základních škol, které se přihlásily, přijíždí za dětmi dílenský Polytechbus Edutool a v Domovech dětí a mládež se obnovuje činnost v Polytechnických hnízdech.